Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Fotoalba

Jak vybrat fotoalbum?

Kvalitní fotoalba uchovávají naše vzpomínky na celý život a velkou hodnotu mají i v době digitálních fotografií. Proto je dobré zvolit to správné fotoalbum, které vyjádří důležitost uložených fotek a zároveň zajistí jejich dlouhodobé uložení a ochranu. Důležitou roli také hraje formát fotoalba i jednotlivých fotek, způsob vkládání fotografií a vnitřní obsah fotoalb.

 

 

Rychlé odkazy:

 

Svatební fotoalba

Fotoalba pro děti

Fotoknihy

Velká fotoalba

Nadstandartní rozměry fotografií

 

 

Jak se liší způsoby vkládání fotografií do alba?

 

Setkáváme se se 3 typy fotoalb. Nejoblíbenější jsou fotoalba zasunovací – jednotlivé fotky se zasunují do prostoru krytého fólií. Fotorůžková alba jsou vybavena pergamenovým papírem, na který se fotografie přichycují buď pomocí lepidla, nebo úchytných růžků. Samolepicí album je ideálním řešením pro všechny kreativce. Strany fotoalba jsou pokryty samolepícím povrchem, na který je možné fotky libovolně umístit.

 

 

Každý druh fotoalba má své výhody a nevýhody

 

Zasunovací album chrání fotky před poškozením pomocí fólie, pod kterou jsou ukryty. Úspěšně se tak vyhnete znečištění nebo odrání povrchu i poškození obrázku při manipulaci s jednotlivými snímky. Při pořizování zasunovacího fotoalba je důležité znát rozměr fotografií. Převážně platí, že celé fotoalbum je uzpůsobeno pro jeden rozměr snímku.

Naopak fotorůžkové i samolepicí alba umožňují libovolné rozmístění fotek s odlišnými rozměry. A navíc poskytují i dostatek místa pro vkládání popisků, kreseb a ozdob.

Fotografie ve fotorůžkovém albu chrání lehký pergamenový papír, který se však může protrhnout či zmačkat. Nepřekrývá fotky při prohlížení.

Samolepicí fotoalbum je vybaveno celostránkovou průhlednou fólií, která chrání obrázky a zároveň kryje samolepicí povrch. Jeho velkou výhodu je, že fotky můžete opakovaně odlepit a přemístit jinam.

 

 

Mám si koupit fotoalbum nebo fotoknihu?

 

Samozřejmě záleží, co od svých fotek požadujete. Fotokniha představuje vázané zpracování fotografií zachycující významné okamžiky doplněné o příhodný komentář. V dnešní době už však ani fotoalbum nemusí být jen pořadač fotek. Na trhu je množství krásných a kreativních fotoalb, jenž fotky nejen bezpečně uchovají, ale umožní i jejich popis a dekoraci.

 

V případě fotoknihy se jedná doslova o knihu tvořenou z fotek. Snímky tedy není možné později vyjímat a upravovat. Fotokniha je ideální dar – například novomanželé věnují svatební knihu rodičům, pyšní rodiče fotoknihu dítka prarodičům. Jistou nevýhodou je náročnější tvorba. Je potřeba si dát záležet na výběru konkrétních fotografií, vhodném formátu knihy i správně zvolených popisech. Nutné je také vybrat dobrého výrobce.

Podobné možnosti nabízejí i některá fotoalba. S tou výhodou, že pro jejich realizaci stačí jen vyvolané nebo vytištěné snímky, které libovolně vložíte do alba a doplníte o popisky a případné ozdoby.

 

 

Co je scrapbook a jak ho využít?

 

Scrapbook se dá ve stručnosti definovat jako velmi kreativní a interaktivní fotoalbum. Při jeho tvorbě se meze nekladou. Scrapbook tvoří nejen fotografie, ale především nejrůznější ústřižky, kresby, kusy látky atd. Povoleno je lepit, stříhat i trhat. Pomocí takové koláže vznikne dokonalá vzpomínka na významné chvíle.

 

Pro vytvoření perfektního scrapbooku je možné pořídit předvytvořené šablony a alba. Není ale problém vytvořit kompletní koláž svépomocí. Stačí jen správná čtvrtka papíru.

Srapbook je ideální pro uchování vzpomínek se vším všudy a na jednom místě. Zážitky z dovolené vyjádří fotky doplněné o přivezené drobnosti, jako je kamínek z pláže, či drobný suvenýr. Nevěstiny dojmy z velkého dne uchovají snímky doplněné například o podvazek, perlovou náušnici i usušené okvětní lístky ze svatební kytice. Připomínku dětství pro ratolest vytvoří první dudlík, mléčné zuby nebo otisk ručičky.

Scrapbookování si získalo velmi rychle celosvětovou popularitu a tvorba vzpomínek se stala koníčkem nejen mnoha žen.

 

 

Nákupního rádce připravil obchod fajneapekne.cz.

Porovnat fotoalba